17 Temmuz 2017 Pazartesi

Gebelik Günlüğü 33. Hafta

أَعُوذُ بِكَلِمَاتِ اللَّهِ التَّامَّةِ مِنْ كُلِّ شَيْطَانٍ وَهَامَّةٍ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لَامَّةٍ
"Her türlü şeytandan, zararlı şeylerden ve kem gözlerden bütün kelimeleri yüzü hürmetine Allah'a sığınırım."
Rahat geçen bir haftaydı. Bebeğin dönmesi ile hafiflemiş olduğumdan tüm hafta kendimi hafif hissettim. Taki son güne kadar. Son gün nedense nefes darlığı ve ağırlık hissediyorum. Aşırı bir tokluk hissiyatı var. Artık hafifte olsa yük taşıyamıyorum, market poşetlerini eve kadar getirmek bile beni mahfediyor. Hafiflik beni çok mutlu etmişti, sandım ki hep öyle devam edecek. Yanılmışım sanıyorum artık ağırlaşacağım yeniden bu kez doğuma kadar sürecek... Geceleri çok sık kalkıyorum, havalar çok sıcak geliyor, yatakta boğuluyor gibi oluyorum. Bazı geceler kalkmaktan uykumu alamıyorum, o gecenin sabahı devamlı uykum geliyor. Ağırlık oluşuyor. İş yerinde uyuyamadığım için de başım ağrıyor.

Bebeğe gelirsek, hareketlerine dikkat etmeye çalışıyorum, gün içinde takip etmeye çalışıyorum. Bazen çok uzun süre uyuyor, uyanınca da aşırı hareketli oluyor. Bazense hafif tekmeleri oluyor. Göbeği gören herkes erkek mi diye soruyor, hakikaten erkek çocuğu gebeliği yaşıyor gibiyim. Sadece karnım büyüdü gibi, sivri bir karnım var. Kimileri de ikiz mi diye soruyor :)
Tahlil sonuçlarım cıktı, kan değerlerim sınırda. Biraz daha dikkat etmem gerekiyor, kahveyi bıraksam iyi olacak. İnanılmaz kokuyor burnuma. Çok zor olacak :S Netten araştırdığım kadarıyla "Şiraz Özü" kan değerlerini yükseltiyormuş, ondan bulabilirsem inş. denemeyi düşünüyorum.
Doğum çantalarını hazırlamaya başladım. Eksikleri belirledim, elimde olanları yıkamış olduğum çantalara yerleştirdim. Bir kaç eksiği netten aldım, gelmesini bekliyorum. Şimdilik bir iki şey hariç eksik kalmadı gibi. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder